Pokud na těchto stránkách ve vašem prohlížeči nevypnete AdBlocker Plus, tak se obsah nebude zobrazovat správně, protože jsou zablokovány některé důležité funkce pro správné fungování stránek. Po vypnutí znovu načtěte stránku.

OK

Jak a proč vznikl náš projekt?

V minulosti náš spolek získal a úspěšně realizoval dva projekty ESF zaměřené na podporu a pomoc osobám pečujícím o děti: „Podpora zaměstnanosti žen v Nymburce“ a „Podpora zaměstnanosti žen v Praze“, kde jsme „mimo jiné“ řešili řádově desítky případů osob v exekuci včetně vstupu do insolvence. Pak jsme se s dluhy a exekucemi setkali i osob, se kterými jsme nově vstupovali do spolupráce nebo do pracovního poměru a často jsme se nestačili divit. Často to totiž byly osoby, do kterých by to člověk opravdu neřekl. Ale to je prostě život. No, a pak jsou tu neúprosná fakta s reálnými čísly.

Fakta: Téměř 10 % občanů České republiky nad 15let má nějakou exekuci, jejich celková jistina činí cca 239 mld. Kč. Za poslední rok přibylo cca 31 000 takovýchto osob. Mnoho dlužníků řeší nemožnost splácet svůj závazek dalším závazkem. Této skutečnosti nasvědčuje i fakt, že 493 000 osob má 3 a více exekucí z toho 151 000 má přes 10 exekucí. Alarmující čísla!

Praha - Pro region našeho zájmu, tedy Hlavní město Praha je to 90 062 subjektů nad 15 let, které mají 583 236 exekucí. Průměrný počet exekucí na subjekt je 6,5 a průměrná jistina tvoří 401 487 Kč na subjekt.

A tak jsme si řekli, že pokud přemýšlíme opět nad smysluplným projektem, tak námět už bychom měli…

A viditelně s námi souhlasili i hodnotitelé, když náš projekt schválili. Prostě takové podpory je třeba, a tak jsme tu. Připraveni bojovat za naše klienty a vylepšovat tak jejich pozice v osobním i pracovním životě.